Vaterpolisti Crne Gore „potopljeni“

© AP Photo / Eduardo VerdugoVaterpolisti Crne Gore
Vaterpolisti Crne Gore - Sputnik Srbija
Vaterpolisti Australije izbacili su Crnu Goru sa Svetskog prvenstva.

Australijanci su „iščupali“ pobedu protiv Crnogoraca posle boljeg izvođenja peteraca, posle 9:9 u regularnom delu igre za konačnih 13:11.

Najprijatnije iznenađenje turnira sastaće se u četvrtfinalu sa Mađarskom, što čini prvi poznati par u najboljih osam Svetskog prvenstva, prenosi B92.

Crnogorci su počeli loše u odbrani i u napadu i posle prve četvrtine imali dva gola zaostatka.

Oni su ipak uspeli da nadoknade minus i da u poslednju deonicu uđu sa golom prednosti, ali se i on „istopio“. Prednost Australijancima doneo je Kejs na četiri minuta do kraja, ali je izjednačujući pogodak bio delo Radovića.

Do kraja utakmice nije bilo golova, pa se otišlo u peterce.

Australijanci su kaznili loše izvođenje penala protivnika i pogocima Deverlija i Taunzenda došli do izuzetno bitne pobede.

U ostalim mečevima osmine finala sastaju se Španija-Japan (protiv Srbije), Južna Afrika-Nemačka (protiv Hrvatske) i SAD-Grčka (protiv Italije).