Srbija osvojila bronzu!

© AP Photo / Darko VojinovicKošarkašice Srbije proslavljaju osvajanje bronze na EP u Beogradu 2019.
Košarkašice Srbije proslavljaju osvajanje bronze na EP u Beogradu 2019. - Sputnik Srbija
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu, nakon što je pobedila Veliku Britaniju (81:55).

Pred 4.500 domaćih navijača, izabranice Marine Maljković treći stepenik na pobedničkom postolju obezbedile su posle ubedljivog trijumfa koji je ostvaren zahvaljujući odličnoj igri u trećem periodu.

© AP Photo / Darko VojinovicDuel srpske i britanske košarkašice
Srbija osvojila bronzu! - Sputnik Srbija
Duel srpske i britanske košarkašice

Najefikasnija u srpskom timu bila je Sonja Petrović sa 12 poena i 13 skokova, Nevena Jovanović ubacila je 11, dok su Jelena Bruks i Dragana Stanković upisale po osam poena.

Ovo je druga medalja za Srbiju sa EP u poslednje četiri godine, pošto je prethodno srpski tim 2015. bio šampion Evrope.

Ženska košarkaška reprezentacija Španije postala je šampion Evrope, pošto je u finalu Evropskog prvenstva u beogradskoj "Štrak areni" pobedila Francusku 86: 66 (32:21, 18:15, 20:20, 16:10).

Španija je ubedljivim trijumfom odbranila titulu osvojenu pre dve godine u Pragu.

Najbolja u pobedničkom timu bila je Marta Sargaj 23 poena, a ispratila ju je Silivija Domingez sa 13 koševa.