Srbija na Svetskom prvenstvu!

© rss.org.rsŽenska rukometna reprezentacija Srbije
Ženska rukometna reprezentacija Srbije - Sputnik Srbija
Ženska rukometna reprezentacija Srbije plasirala se na Svetsko prvenstvo u Japanu, pošto je u dvomeču bila bolja od Poljske. U prvom meču Srbija je pobedila sa 33:19, dok je u revanšu rezultat bio 30:27 za Poljsku.

Ubedljiva prednost i pobeda ostvarena u prvom meču rasteretila je selekciju Srbije koja je u revanšu odigrala onoliko koliko je bilo dovoljno za plasman na SP, prenosi RTS.
Na poluvreme Srbija je otišla sa dva gola prednosti. Naša selekcija držala je kontrolu i rezultata meča, konstantno vodila i nije dozvoljavala Poljakinjama da dođu do teoretske šanse za veliki preokret.

U poslednja dva minuta Srbija je izgubila prednost, a Poljska, na oduševljenje domaće publike uspela da trijumfuje 30:27.

U prvom meču Srbija je kao domaćin u Zrenjaninu slavila sa 33:19.

Reprezentativke Srbije plasirale su se na Svetsko prvensvo, koje će se ove godine održati u Japanu.