Liverpul prvak Evrope

© AP Photo / Felipe DanaMohamed Sala
Mohamed Sala - Sputnik Srbija
Fudbaleri Liverpula su po šesti put u istoriji prvaci Evrope, jer su sa 2:0 savladali Totenhem u finalu Lige šampiona.

Klub sa „Enfilda“ je do šeste titule prvaka Evrope došao golom Mohameda Salaha iz penala u 2. minutu, nakon što je Mohamed Sisoko igrao rukom u svom kaznenom prostoru, i pogotkom rezerviste Divoka Origija u 87. minutu.

Na centaršut Sadija Manea, Sisoko je nespretno udario loptu rukom posle samo 23 sekunde igre, za najbrži penal u istoriji u finalima evropskih kupova.

© AP Photo / Bernat ArmangueDetalj sa utakmica Liverpul-Totenhem
Detalj sa utakmica Liverpul-Totenhem - Sputnik Srbija
Detalj sa utakmica Liverpul-Totenhem

Od tada nije viđeno puno prilika, vezni red „crvenih“ uradio je veliki posao u defanzivi i nije dozvolio prilaz svom golu, sve do poslednjih 10 minuta utakmice, kada je Totenhem krenuo u silovite napade, ali se istakao golman Alison Beker sa tri odlične odbrane.

Na kraju, stigla je kazna preko Origija, koji je samo 25 minuta pre toga zamenio Roberta Firmina i kao protiv Barselone izrastao u jednog od junaka.

Među njima je i menadžer Jirgen Klop, koji je na stadionu „Vanda Metropolitano“ konačno došao do trijumfa u finalima Lige šampiona nakon poraza sa Borusijom iz Dortmunda 2013. i prošle godine sa Liverpulom. On takođe ima i izgubljeno finale Lige Evrope iz 2014. godine.