Kako je istakao Pupovac, Hrvatska bi toliko godina posle rata trebalo da smanji elemente ratne retorike i u komemorativnim praksama i u porukama predstavnika vojnih snaga i nacionalne odbrane i sigurnosti, prenela je Hina.
„Ne vidim ovoga trenutka da Hrvatskoj s bilo koje strane preti bilo koja vrsta vojne opasnosti, osim eventualnog vlastitog srljanja u neke šire, globalne političke vojne programe i osim eventualne vlastite unutrašnje nestabilnosti, ali to više uopšte nije posao ministra Krstičevića“, ocenio je Pupovac.
Niko ne treba da koristi takvu retoriku, jer ratovima koje smo prošli i koji su završili dramatično i tragično treba pronaći drugačiji pristup, rekao je Pupovac, dodajući da iskustvo ratova iz devedesetih godina prošlog veka nije najsjajnije i nije nešto što dugo treba održavati u nacionalnoj memoriji bilo Hrvata, bilo Srba.
Upitan koga bi podržao za predsednika, Zorana Milanovića ili Kolindu Grabar Kitarović, Pupovac kaže da nije realno da se u prvom krugu predsedničkih izbora levo liberalna scena okupi oko jednog kandidata.
Pupovac nije hteo da odgovori na pitanje ko mu je bliži — Milanović ili Kitarovićeva, navodeći da se političar to „nikada ne pita“.
„To je nešto što je stvar ličnog izbora, kao i odluka stranačkih tela i stranačkog rukovodstva“, rekao je on, preneo je Tanjug.
„SDSS smatra da je vreme da na hrvatskoj političkoj sceni dođe do grupacije manjih levih stranaka koje će uneti novi red i nove vetrove“, zaključio je Pupovac.