U članku pod nazivom „Impuls za pronalaženje dogovora između Srbije i Kosova stavlja na videlo nacionalne podele“, „Njujork tajms“ piše da Makron i Merkel, ako žele da imaju bilo kakvu nadu da će ublažiti napetosti između Kosova i Srbije i prekinuti zastoj u razgovorima o normalizaciji odnosa, onda možda prvo moraju da posreduju u drugom miru — između dva kosovska lidera.
Tači je za „Njujork tajms“ negirao navode o borbi za vlast sa Haradinajem, ističući da su njih dvojica bili drugovi u borbi za nezavisnost i da su sada prijatelji, koji imaju razlike.
„Ja sam optimista. Verujem da možemo da postignemo sporazum koji će doneti priznanje Kosova od strane Srbije, dok je premijer više skeptičan po tom pitanju“, kaže Tači za „Njujork tajms“.
Haradinaj za list kaže da je „eksperimentisanje sa granicama neustavno“ i da ko kod to zastupa u ime Kosova nije u pravu.
Takvi predlozi, smatra on, ne iznose se u ime Kosova, nego u ime samo jednog čoveka — predsednika.
„Ako se prema bilo kakvom listu papira kaže da je pristao da promeni granice, on će napustiti svoj posao“, zaključio je za „Njujork tajms“ Haradinaj.