Pas Kaktus herojski istrčao 160 kilometara preko Sahare

CC0 / / Sahara
Sahara - Sputnik Srbija
Pas s nadimkom Kaktus trčao je više od 160 kilometara i tako postao junak jedne od najtežih trka na svetu. Naime, taj četvoronožni takmičar pridružio se „Maraton des Sablesu“ tokom etape preko pustinje Sahare u Maroku.

Kaktus je završio treću etapu za samo četiri sata i 30 minuta i osvojio 52. mesto od oko 800 takmičara. Mnogi su bili u čudu kada su videli psa na trci.

Pas koji je voleo rege - Sputnik Srbija
Pas koji je voleo rege

Pas je, međutim, prkosio predviđanjima da će se mnogo ranije vratiti kući, pa je završio i četvrtu i najdužu etapu i to za 11 sati i 15 minuta, prenosi bosanski portal „Kliks“.

Do pete i završne faze uporni trkač dobio je službeni broj „000“ i uređaj za praćenje kako bi javnost mogla da prati njegov napredak u trci, a čak je imao i svoj vlastiti nalog na Tviteru.

Kada je Kaktus konačno prošao kroz cilj dobio je nagradu, aplauz i službenu medalju od organizatora.