U drugoj poruci, takođe na Tviteru, Vikiliks je naveo da je dobio i drugu potvrdu te informacije, prenosi AP.
Visoko pozicionirani zvaničnik Ekvadora, koji je tražio da ostane anoniman, negirao je, međutim, tvrdnje Vikiliksa i poručio da nije doneta nikakva odluka o tome da se on izbaci iz ambasade u Londonu.
Ministarstvo spoljnih poslova Ekvadora objavilo je saopštenje u kojem je navelo da „ne komentariše glasine, teorije ili pretpostavke koje nemaju dokumentovanu podršku“.
Mala grupa demonstranata i pristalica Asanža okupila se juče ispred ambasade u Londonu, u kojoj je on od avgusta 2012. godine.
Predsednik Ekvadora Lenjin Moreno nedavno je rekao da je Asanž u više navrata prekršio uslove azila, koji je dobio u ambasadi te zemlje u Londonu.
Moreno je rekao da Asanž nema pravo da „hakuje privatne naloge ili telefone“ i da ne može da se meša u politiku drugih zemalja, naročito onih koje imaju „prijateljske odnose“ sa Ekvadorom, preneo je Tanjug.
Asanž je dobio azil u ambasadi Ekvadora u Londonu 2012. godine, a zatražio ga je kako bi izbegao da bude izručen Švedskoj, čije su vlasti želele da ga ispitaju u okviru istrage o navodnom seksualnom napadu.
Od istrage se kasnije odustalo, ali Asanž strahuje da bi mogao da bude izručen SAD, gde je Vikiliks predmet istrage saveznih tužilaca zbog objavljivanja dokumenata američke vlade.