Srećković, koji u filmu glumi Albanca, pripadnika OVK, za „Novosti“ je kazao da ga te poruke nisu iznenadile.
„Nije neočekivano da će zapadni mediji, koji su podržavali i opravdavali nezakoniti čin NATO bombardovanja Jugoslavije, osuditi film koji prikazuje našu istinu i predstaviti ga kao unošenje nemira na Balkan. Nije ’Tajms‘ imao takve komentare kad su kosovski Šiptari tri dana sprovodili krvavi pir, ubijali ljude, rušili pravoslavne crkve… Nisu pisali takve tekstove kad je pogođen voz u Grdeličkoj klisuri… Ti mediji su masovno podržavali bombardovanje, to je mašinerija koja radi svoj posao“, rekao je Srećković.
On je podsetio da je film baziran na istinitom događaju, ali da je u pitanju fikcija.
„Nismo pravili dokumentarni film. Ostali smo u nivou žanra i film nema poseban politički stav. Najmanje smo se, zapravo, bavili politikom. Reč je o antiratnoj drami, strahotama rata, zverstvima i neljudskim postupcima koji iskaču na videlo u ratnim okolnostima. ’Balkanska međa‘ je opomena na rat, a kraj nosi ljubavnu priču i antiratnu poruku“, istakao je Srećković i dodao:
„U američkoj produkciji, u filmovima sa tom tematikom, uvek su Srbe predstavljali kao ubice i divljake, a u tim ostvarenjima igrale su i velike holivudske zvezde. Ne vidim da u ’Međi‘ ima više propagande nego što ima američke propagande u njihovim ratnim filmovima.“
Jedan od producenata i glumaca u filmu Miodrag Radonjić za Novosti je rekao da politici nije mesto u kulturi i da tekst u „Tajmsu“ predstavlja njihov izbor da govore šta žele i misle.
„Ironija je da su partneri u distribuciji ’Balkanske međe‘ američki gigant ’20-th Century Fox‘ i kuća ’Amadeus‘ iz Londona koja radi distribuciju za celu Evropu“, objasnio je Radonjić.