Ovako je, autobiografsku knjigu „Olovne reči“ Manojla Manje Vukotića ocenio pesnik Matija Bećković na promociji u Zadužbini Ilije Kolarca u Beogradu.
Na neobičnom skupu u vremenu političke polarizacije zemlje, na kom su se, ilustracije radi, našli i Vojislav Koštunica, prvi predsednik SRJ posle devedesetih i Zoran Živković, prvi premijer posle ubistva Đinđića, akademik Bećković je rekao:
„Puno sam razgovarao sa Dobricom Ćosićem, al on je samo Manji rekao da su njegovi romani – pisana deca. Kao što je samo njemu Emir Kusturica priznao da ga više vole krave na Mećavniku nego ovi u krugu dvojke.“
Bećković je i poentirao da je Manjina knjiga svojevrsna istorija novinarstva:
„Manjo je stvarao novine. Al novine su novine, a knjiga je knjiga. A knjiga se bolje od svih novina opire prašini. Vidi se da se Vukotić rodio kao pisac, a pred njim je budućnost. On je moj vršnjak“, poigrao se Bećković.
Siniša Kovačević, dramski pisac, primetio je da je Manjina knjiga udžbenik novinarstva, jer je biografija koju je napisao oslobođena svake samozaljubljenosti i superiornosti:
„Manjo je, kao izdavač, pokazao da mu pisci i ne trebaju, jer je sâm pisac. Pokazao je i u svim ovim našim vremenima izuzetno razumevanje, i levih i desnih, i ovih i onih. Pokazao je da u opisu čitave epohe može da se govori, a da nije najbitnije ono – Ja. Sa ekvidistancom velikog literarnog talenta opisao je jedno vreme i sopstvenu biografiju i iz jednog antičkog polazišta.“
Manjo Vukotić je zaključio:
„Moji preci su pretakali olovne reči u metke, a ja sam metke ponovo pretakao u reči. Protiv svih protivnika borio sam se samo jednim oružjem — rečima.“
Na promociji su, pored brojnih Manjinih kolega, urednika, novinara, višegodišnjih saradnika, bili i Dejan Bodiroga, Vuk Drašković, Radoš Bajić, Zdravko Šotra, Miša Beko… Na promociji su govorili i Gojko Tešić, istoričar književnosti i novinar Radmila Stanković.