Na pitanje kako komentariše usvajanje platforme u parlamentu u Prištini, predsednik Odbora Skupštine Srbije za Kosovo i Metohiju Milovan Drecun u razgovoru za Sputnjik kaže:
„Za mene je sve ovo očekivano. Ovo je odgovor Albanca i njihovog saveznika Vašingtona na sve inicijative — i da se ukinu takse, i da se krene u ozbiljne pregovore, koji bi trebalo da se završe dogovorom, a ne pokušajem da se nametnu nečiji jednostrani interesi. Ova platforma je zapravo virtuelna, ona je izvan realnosti i ne može biti realizovana ovako kako je napisana. Ona je u startu mrtvo slovo na papiru i za nas je neprihvatljiva. Oni ne samo da su napisali platformu koja onemogućava dalji nastavak razgovora s Beogradom, već su obezbedili da, ako bi i došlo do pregovora, oni iz njih u svakom trenutku mogu da se povuku i opravdaju povlačenje sadržajem te svoje platforme i kosovskim ustavom. Na našu spremnost da nastavimo razgovore s Prištinom oni nam ovako odgovaraju — traže priznanje Kosova, pozivaju se na odluku Međunarodnog suda pravde… Čini mi se da nam Albanci prosto stavljaju do znanja da ne vide drugi put, osim da Kosovo po svaku cenu na kraju bude ujedinjeno s Albanijom. Dakle, nema spremnosti za razgovore s Beogradom, a u ovoj fazi smatram da se sa njima praktično ni o čemu ozbiljno i predvidljivo i ne može razgovarati. Sada su na potezu Vašington i Brisel i videćemo da li je ovo rezultat intenzivnije američke diplomatije, ili će Vašington ipak reagovati oštrije. Čini mi se da je usvajanje platforme rezultat razgovora Hašima Tačija sa Edijem Ramom, odnosno da je to jedna zajednička, velikoalbanska platforma.“
Upitan šta očekuje da će se dogoditi na hitnom sastanku Saveta za nacionalnu bezbednost u petak, Drecun za Sputnjik kaže:
Kosovski parlament usvojio je danas većinom glasova platformu za dijalog o „konačnom, inkluzivnom i pravno obavezujućem sporazumu za normalizaciju odnosa Beograda i Prištine“. Reč je o platformi koju je Beograd ranije ocenio kao dokument koji dokazuje da Priština ne želi nastavak dijaloga sa Beogradom.
Dokument je usvojen u odsustvu poslanika DSK-a i Samoopredeljenja, koje su dve najuticajnije opozicione partije.
Prethodno je parlament takođe većinom glasova usvojio zakon o „zadacima, odgovornostima i nadležnostima“ kosovske delegacije u procesu dijaloga Prištine i Beograda, javila je prištinska „Koha“.