„To definitivno nije put koji bira administracija. Mogu da kažem da nisam učestvovao ni u kakvim diskusijama o vojnoj invaziji“, istakao je Abrams.
On je kazao i da se sastajao sa ruskim ambasadorom u vezi sa situacijom u Venecueli.
„Sastajao sam se sa ambasadorom Rusije“, odgovorio je Abrams na pitanje da li je kontaktirao sa predstavnicima Rusije o Venecueli, govoreći pred Senatom SAD.
Abrams nije precizirao da li se radi o ambasadoru Rusije u Vašingtonu Anatoliju Antonovu.
On je potvrdio i da se dva puta sastajao sa predstavnicima predsednika Venecuele Nikolasa Madura.
Abramsa su senatori pitali da li može da potvrdi dve runde pregovora sa Madurovim predstavnicima.
„Da. Trebalo je da pregovori budu poverljivi, ali kao i sve u Vašingtonu (procurili su u medije)…“, rekao je Abrams.
On nije objasnio koje su bile teme ovih pregovora.
Predstavnik SAD za Venecuelu je dodao da Sjedinjene Američke Države spremaju nove finansijske sankcije protiv Venecuele.
„Biće još sankcija protiv finansijskih institucija koje ispunjavaju naredbe Madurovog režima, kako bi krale sredstva iz Venecuele i skrivale ih širom sveta“, istakao je Abrams.
On nije rekao da li se radi o finansijskim institucijama Venecuele ili trećih zemalja.
U Venecueli su 21. januara počeli masovni protesti protiv aktuelnog predsednika Venecuele Nikolasa Madura. Predsednik Parlamenta Venecuele Huan Gvaido se 23. januara proglasio za privremenog šefa države. Sjedinjene Američke Države i niz drugih zemalja su priznale Gvaida i zahtevaju od predsednika Venecuele Nikolasa Madura, kog ne smatraju legitimnim šefom države, da ne dozvoli nasilne akcije protiv opozicije. Maduro je Gvaida nazvao „marionetom Sjedinjenih Američkih Država“. Lidera Venecuele Nikolasa Madura kao legitimnog predsednika podržavaju Rusija, Kina i niz drugih zemalja.