Zaharova je istakla da su o mogućnosti vojne intervencije Sjedinjenih Američkih Država u Venecueli „sa različitim stepenom drskosti“ nagoveštavali mnogi u Vašingtonu: od predsednika do predstavnika njegove administracije.
„Televizija En-Bi-Si je, pozivajući se na trojicu visokih zvaničnika Pentagona, danas saopštila da američka vojna komanda ne šalje trupe u Kolumbiju ili Venecuelu. Prema rečima sagovornika televizije, SAD ne prebacuju vojno osoblje ni vojnu tehniku u te zemlje“, navodi se u saopštenju portparolke na njenoj stranici na Fejsbuku.
Zasad nema zvaničnih komentara, „ali ne gubimo nadu“, dodala je ona.
„Da vas podsetim da se ’povratak demokratije‘ u Venecuelu ili, nazivajući stvari pravim imenom, destabilizacija situacije u ovoj zemlji sprovodi upravo sa teritorije Kolumbije. A šta je sa nemešanjem u unutrašnje poslove od izbora do sajber-bezbednosti, zbog kojih je Zapad kolektivno toliko zabrinut poslednjih godina, pitate vi. Pa tako nekako“, zapazila je Zaharova.
Bolton je u ponedeljak održao konferenciju za štampu o sankcijama protiv Venecuele. U njegovoj beležnici novinari koji su gledali fotografije novinskih agencija sa događaja videli su belešku „5.000 vojnika u Kolumbiju“. Američki predsednik Donald Tramp je 2017. godine nagoveštavao o mogućnosti američke vojne intervencije u Venecueli. Predstavnici američke administracije u poslednje vreme govore da se za Venecuelu „razmatraju sve varijante dejstava“.