On je naveo da bi se na njenom čelu nalazili kriminogeni faktori koji su izvršili monstruozne zločine nad civilnim stanovništvom, kako nad svojim, tako i nad nealbanskim.
Tejlor je to kazao na predavanju u Diplomatskoj akademiji u Beogradu, gde je zajedno sa generalom Luisom Makenzijem govorio povodom obeležavanja 100. godišnjice završetka Prvog svetskog rata u čast srpsko-kanadskih savezničkih veza iz Velikog rata, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Srbije.
General Makenzi govorio je o iskustvima na Balkanu kada je bio u snagama Unprofora, a Tejlor o značenju morala grupe u slučaju „Medačkog džepa“ i Kosova i Metohije.
Tejlor je u svom izlaganju 15. novembra naveo i da je bataljon „Princeza Patricija“ u „Medačkom džepu“ pretrpeo gubitke zbog toga što je bio prinuđen da uzvrati vatru Hrvatima koji su napali civile i istakao da je taj bataljon nagrađen u Kanadi najvišim državnim počastima. General Makenzi je govorio o savezničkim vezama u Velikom ratu, posebno ukazavši na činjenicu da je prva žrtva u ratu bio Srbin Dušan Đonović, a da je poslednja bio Kanađanin vojnik Džordž Lorens Prajs, koji je služio u 28. bataljonu.
Govoreći o iskustvima u mirovnoj misiji Unprofora u Bosni i Hercegovini, rekao je da je iz Kanade krenuo sa jednom vizijom, a da se na terenu susreo sa potpuno drugačijom situacijom od prikazivane.
On je, međutim, kako je kazao, smatrao da mu vojnička čast nalaže da ispravno postupa, pa je nastojao da njegov stav prema Srbima bude ispravan, a to je nailazilo na nerazumevanje druge strane, jer je vrlo često tumačen kao pristrasan.
Ipak, naglasio je da bi i sada postupio onako kako mu savest nalaže. Predavanju su prisustvovali i dr Ivana Lučić, potomak vojvode Stepe Stepanovića, i dr Slobodanka Grković, potomak „Gvozdene Ledi, gvozdenog puka“ Milunke Savić. Tom prilikom uručene su im plakete „Srpsko-kanadske savezničke veze u Velikom ratu“ i značka „Natalijina ramonda“.
Gosti su u pratnji koordinatorke za očuvanje tradicije srpskog diplomatskog korpusa, ambasadorke dr Ljiljane Nikšić posetili Muzej srpske diplomatije i tom prilikom Biblioteci Ministarstva spoljnih poslova poklonili knjigu sa posvetom „Mirotvorac“ generala Luisa Makenzija, memoare iz perioda kada je bio u BiH u okviru Unprofora, i „Inat“ Skota Tejlora, koja govori o njegovom viđenju dešavanja na Kosovu i Metohiji.