Debakl Crvene zvezda protiv Liverpula (foto)

© AP Photo / Jon SuperŠaćiri i Marin u akciji
Šaćiri i Marin u akciji - Sputnik Srbija
Fudbaleri Crvene zvezde doživeli su još jedan ubedljiv poraz u Ligi šampiona, pošto je na "Enfildu" Liverpul bio bolji rezultatom 4:0.

"Crveno-beli" su odigrali bolje nego protiv Pari Sen Žermena pre nekoliko nedelja, ali su osetili svu moć engleskog predstavnika koji je prošle sezone igrao finale, a i ove je jedan od favorita za osvajanje trofeja, preneo je B92.

Srpski šampion je doživeo drugi poraz u trećem golu grupe C i nalazi se na poslednjem mestu sa jednim bodom i gol razlikom 1:10, iza Parižana koji imaju četiri boda.

Ispred su Napoli sa 5 i Liverpul koji je skupio šest.

Utakmica na čuvenom "Enfildu" počela je iznenađujuće za domaće navijače jer su igrači Zvezde izašli veoma hrabro i napali protivnika visoko. Pokušavali su igrači Vladana Milojevića da u svakoj mogućoj situaciji vrše presing, što im se isplatilo u uvodnom delu meča.

© AP Photo / Jon SuperBen Nabuhan i Van Dijk u akciji
Ben Nabuhan i Van Dijk u akciji - Sputnik Srbija
Ben Nabuhan i Van Dijk u akciji

"Crveni" nisu uspevali da se povežu na početku i bilo je jasno da je srpski šampion imao mnogo hrabriji i odlučniji pristup nego u Parizu kada je doživeo debakl, posebno pošto je Milan Borjan sprečio Mohameda Salaha da postigne gol.

Međutim, bio je potreban samo jedan trenutak da Liverpul preokrene situaciju na terenu u svoju korist i on se dogodio u 20. minutu.

Posle izgubljene lopte Lorenca Ebesilija na sredini terena nije bilo spasa — Džerdan Šaćiri je proigrao Endrua Robertsona na levoj strani, ovaj vratio savršenu povratnu loptu na penal do Roberta Firmina. Brazilac je primio, zalomio na levu novu, a onda uz malo sreće zatresao mrežu Zvezde.

Velike ekipe poput ove Jirgena Klopa kažnjavaju i najmanju grešku, što su osetili "Crveno-beli" na svojoj koži, pa je sledećih desetak minuta prošlo potpuno u znaku domaćih. Posle toga je ritam počeo da opada i, kada se činilo da će srpski šampion na odmor sa golom minusa, novi pad koncentracije doveo je do toga da se primi još jedan.