Novo zlato za srpske basketaše (video)

Košarkaška reprezentacija Srbije u basketu 3 na 3 osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Bukureštu pošto je u finalnom meču savladala ekipu Letonije 19:18. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Dušan Domović Bulut.

Reprezentacija Srbije u basketu 3 na 3 prvi put je postala prvak Evrope, pošto je u finalu prvenstva u Bukureštu pobedila Letoniju 19:18.

Srbija u sastavu Dušan Domović Bulut, Dejan Majstorović, Marko Savića i Marko Ždero, osvojila je jedini trofej koji im je nedostajao i spojila svetsku i evropsku titulu.

Na putu do titule kontinentalnog prvaka savladali su Rusiju (21:13), Mađarsku (19:10), Španiju (20:15) i Bosnu i Hercegovinu (20:10).

Laskava titula najboljeg igrača turnira otišla je u ruke maestralnog Dušana Domovića Buluta, jednog od najboljih basketaša sveta.

U meču za treće mesto Slovenija je savladala Rusiju 21:15.