Prva titula u sezoni: Novak Đoković je šampion Vimbldona!

© Tony O'BrienNovak Đoković proslavlja pobedu u finalu Vimbldona
Novak Đoković proslavlja pobedu u finalu Vimbldona - Sputnik Srbija
Novak Đoković je pobedio Južnoafrikanca Kevina Andersona sa 3-0 u setovima (6:2, 6:2, 7:6 (7-3)) u meču koji je trajao 2 sata i 20 minuta.

Ovo je prva Novakova titula u sezonu i prvi osvojeni Grend slem posle više od dve godine.

© REUTERS / Tony O'BrienNovak Đoković sa peharom Vimbldona
Novak Đoković sa peharom Vimbldona  - Sputnik Srbija
Novak Đoković sa peharom Vimbldona

Naš teniser je osvojio svoju četvrtu titulu na Vimbldonu, a sada su ispred njega samo Rodžer Federer sa osam, Pit Sampras sa sedam i Bjern Borg sa pet osvojenih titula.

Ovom pobedom se srpski teniser našao na četvrtom mestu večne liste sa 13 osvojenih Grend slemova, a ispred su Federer (20), Rafael Nadala (17) i Pit Sampras (14).

© AP Photo / Ben CurtisNovak Đoković
Novak Đoković - Sputnik Srbija
Novak Đoković

Tekstualni prenos meča na našem sajtu:

Novak se „vratio iz mrtvih“. U veoma teškom gemu u kojem je Anderson imao nekoliko brejk lopti, naš teniser je uspeo da zadrži svoj servis. Idemo iz početka, rezultat je 6-6.

Anderson i dalje sjajno servira i vodi sa 6-5 u trećem setu.

Nema promena u trećem setu. Novak dosta teško osvaja gem na svoj servis, trenutni rezultat 5-5.

Kevin Anderson je pronašao servis u ovom setu i vodi sa 5-4.

Đoković čuva servis, 4-4. Biće ovo dugačak set.

Nastavlja se teška borba u trećem setu. Anderson osvaja gem na svoj servis i vodi sa 4-3.

Đoković ne da svoj servis. Novo izjednačenje, 3-3 u gemovima!

​Anderson osvaja i treći gem na svoj servis. Južnoafrikanac vodi sa 3-2.

Treći set se nastavlja u istom stilu. Oba tenisera osvajaju gemove na sopstveni servis — nerešeno je 2-2.

Oba tenisera „čuvaju“ svoj servis. Nema brejka u trećem setu, Anderson vodi sa 2-1 u gemovima.

Početak trećeg seta protiče u egal igri. Oba tenisera su osvojili gemove na svoj servis. Đoković — Anderson 2-0 (6-2, 6-2, 1-1).

© AP Photo / Daniel Leal-OlivasNovak Đoković

Još jedan prilično težak gem za srpskog tenisera. Spasio je Novak i brejk loptu za Andersona, a onda rutinski priveo gem kraju. Velikih 2-0 za našeg tenisera u finalu Vimbldona (6-2, 6-2).

Najteži gem za Novaka u dosadašnjem delu meča, ali ga naš teniser ipak dobija i sve je bliži osvajanju drugog seta u finalu Vimbldona. 5-2 za Đokovića!

© AP Photo / Kirsty WigglesworthNovak Đoković

Đoković nastavlja sa totalnom dominacijom u meču protiv Kevina Andersona. Novi brejk našeg igrača, i 4-1 u drugom setu.

Srpski teniser odličan na svom servisu, ne dozvoljava Južnoafrikancu ni da pomisli na brejk. 3-1 za Novaka u drugom setu.

Posle velike borbe u trećem gemu drugog seta, Andreson ipak uspeva da spreči Novaka da osvoji novi brejk. Đoković vodi 2-1 u drugom setu.

Novi brejk na početku drugog seta za srpskog tenisera. Đoković servira za 2-0 u gemovima u drugom setu.

Sjajan prvi set Novaka Đokovića. Dva brejka za našeg tenisera i relativno lako dobijen set sa 6-2.

© AP Photo / Ben CurtisKevin Anderson
Kevin Anderson - Sputnik Srbija
Kevin Anderson

Naš teniser vodi sa 5-2 u gemovima, i pred osvajanjem je prvog seta — na svoj servis!

© AP Photo / Ben CurtisPrinc Vilijam i britanska premijerka Tereza Mej prate finale Vimbldona
Princ Vilijam i britanska premijerka Tereza Mej prate finale Vimbldona - Sputnik Srbija
Princ Vilijam i britanska premijerka Tereza Mej prate finale Vimbldona

Đoković nastavlja sa dominacijom u finalnom meču. Još jedan brejk našeg tenisera, za 4-1 protiv Kevina Andresona.

Novak, za sada, rutinski „drži“ svoj servis, a ima i brejk prednosti. Trenutni rezultat — 3:1 za našeg tenisera.

Đoković traži 13. grend slem titulu na koju čeka više od dve godine, a Anderson tek prvu u svom drugom finalu, računajući samo najvrednije turnire.

Obojica su do finala došli iscrpljujućim i dugim mečevima, Anderson je posle šest i po sati savladao Amerikanca Džona Iznera sa 3:2, istim rezultatom kao što je Đoković slavio nad Špancem Rafaelom Nadalom, ali u dva dana.

„Nadam se da ćemo pre svega moći da igramo obojica. Bio je ’tobogan‘ i za njega u poslednjih nekoliko mečeva, ali ovo je neverovatno dostignuće za mene posle svega što sam doživeo i okrećem se ka tom finalu“, istakao je Đoković posle pobede nad Nadalom.

Biće to njihov sedmi međusobni duel, a Đoković je mnogo uspešniji, jer je trijumfovao u poslednjih pet, među kojima su dva na Vimbldonu 2011. i 2015. godine. Finale počinje u 15 sati po srednjoevropskom vremenu.