Simpatije tog ruskog grada na obali Baltičkog mora su, bez sumnje, bile na strani naše reprezentacije.
Pored ruskog, na ulicama se najčešće mogao čuti srpski jezik. Pevale su se srpske pesme, ulicama se orilo: „Srbija, Srbija“, a čak su i u zvaničnoj prodavnici suvenira FIFA za Svetsko prvenstvo u Rusiji, u centru grada, dominirali simboli naše zemlje.
Na samom ulasku u radnju bila je istaknuta maskota Mundijala — vuk Zabivaka, vijorila se srpska zastavica i na vratima je stajala majica sa srpskom trobojkom i natpisom „Srbija“.
Svi zaposleni su bili uniformisani — nosili su majice sa natpisom „Srbija“.
Ovde su se mogli naći raznovrsni suveniri: Telstar 18 — zvanična lopta Mundijala, majice, igračke, maskota Zabivaka, privesci, olovke, šalovi, šolje, jastuci… Cene su raznolike, ali pristupačne. Majica „Srbije“ koštala je 1.000 rubalja, što je blizu 13,5 evra. Najviše su ih kupovali Srbi i Rusi, ali i Poljaci.
Grupa srpskih navijača razgledala je suvenire sa simbolima Mundijala, a jedan od njih nosio je navijački šal u bojama srpske trobojke na kojem je na ruskom napisano: „Serbija“.
Kupio ga je u Samari, gde je srpska reprezentacija igrala svoju prvu utakmicu u grupi protiv Kostarike. Cena mu je bila 1.500 rubalja, odnosno dvadesetak evra.
U Kalinjingradu se takav nije mogao naći, pa je prodavac ponudio sličan, ali sa ruskom trobojkom i bez natpisa.
„Samo ga okrenete i dobićete redosled boja srpske zastave. Mi smo ionako jedan narod“, rekao je uz osmeh.