Selektor Srbije bez dlake na jeziku: Nekad Hag, danas VAR

© Sputnik / Aleksandr Podgorčuk / Uđi u bazu fotografijaSelektor reprezentacije Srbije Mladen Krstajić
Selektor reprezentacije Srbije  Mladen Krstajić - Sputnik Srbija
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Mladen Krstajić je prilično oštro reagovao na suđenje na meču sa Švajcarskom, dan posle utakmice koja je u Kalinjingradu završena porazom „orlova“ sa 2:1, uz gol Đerdana Šaćirija u 90. minutu.

Krstajić je u subotu, oko podneva, na Instagramu objavio kolaž fotografija napravljenih u vezi sa spornim momentom iz 66. minuta, kada su Fabijan Šer i Štefan Lihtštajner obgrlili Aleksandra Mitrovića i zajedničkim snagama ga oborili u kaznenom prostoru Švajcarske. Nemački arbitar Feliks Brih ne samo da nije „svirao“ jedanaesterac za Srbiju, već je dosudio prekršaj u napadu Mitroviću, a potom mu dao i žuti karton zbog protesta.

Aleksandar Mitrović ne može da veruje da sudija Feliks Brih iz Nemačke nije dosudio jedanaesterac, već prekršaj u napadu. - Sputnik Srbija
Nemački sudija Brih žestoko oštetio Srbiju? (foto)

„Nažalost, samo Srbi su izgleda osuđeni na selektivnu pravdu, nekad prokleti Hag a danas u fudbalu VAR…“, napisao je Krstajić na pomenutoj društvenoj mreži i tako izrazio svoje nezadovoljstvo što novom video-tehnologijom nije pregledan sporni momenat koji bi značajno mogao da utiče na drugačiji ishod susreta u Kalinjingradu.

Podsetimo, posle poraza od Švajcarske, „orlovi“ u sredu treba da pobede moćni Brazil ne bi li se našli u eliminacionoj fazi Mundijala, dok će u suprotnom spakovati kofere i krenuti kući, jer ne mogu na drugačiji način da se nađu među dve ekipe koje iz E grupe idu u osminu finala. Brazil i Švajcarska vode sa po četiri boda, Srbija ima tri, a otpisana Kostarika nijedan. Čak i da „orlovi“ odigraju nerešeno sa Brazilom, a Kostarika savlada Švajcarce, čime bi Srbija i „sajdžije“ imale po četiri boda, Švajcarska bi išla dalje jer je bila bolja u međusobnom duelu.