Portugalija 1 – 0 Maroko: Dovoljan je Ronaldo, Maroko ima za čim da žali (foto)

© REUTERS / Christian HartmannRonaldo slavi gol
Ronaldo slavi gol - Sputnik Srbija
Dan 7: Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica drugog kola B grupe Portugalija – Maroko. Stadion „Lužniki“ u Moskvi.

Sjajna utakmica je za nama. Maroko je izgubio 1:0, ali iako je posed lopte bio na strani Portugalije, Maroko je stvorio mnogo šansi pred golom Patrisija, koji je nekoliko navrata fenomenalno reagovao i spasao svoju ekipu. Ronaldo je svoj posao odradio na fantastičan način već u 4. minutu, i do kraja je imao još dva slobodna udarca sa 17 metara, ali oba puta je pogodio živi zid.

KRAJ UTAKMICE

90'+ Šut Benatija sa 7 metara, tik preko gola, velika šteta

90'+ Silva dobija žuti minut, a samo što je ušao u igru

90' Velika prilika za Maroko, izblokiran šut Zijaha sa 7 metara.

Poseta na stadionu „Lužniki“ na utakmici između Portugalije i Maroka je 78.000

85' Šut Ronalda, ali kao i u prethodnom pokušaju iz slobodnjaka iz slične pozicije, samo do živog zida

84' Slobodan udarac na ivici šesnaesterca za Portugaliju. Prekršaj nad Ronaldom.

83' Marokanci polako ostaju bez snage

67' Slobodan udarac za Maroko sa dvadesetak metara. Odličan udarac, lopta ide preko prečke.

Maroko plete mrežu oko gola Ruija Patrisija, mnogo bolje izgledaju na terenu, hoće li Portugalija izržati pritisak ili ćemo svedočiti još jednom iznenađenju na SP

64' Još jedna lopta u šesnaestercu Portugalije

Ronaldo je ovim golom protiv Maroka ušao u istoriju fudbala i postao najbolji strelac jedne evropske reprezentacije.

57' Rui Patrisio fantastičnom paradom spasava gol Portugalije posle udarca Belande glavom sa 7 metara

55' Belanda uputio šut ka golu Patrisija

50' Odbijena lopta dolazi do Ronalda koji naleće na nju i sa 12 metara propušta dobru priliku udarcem preko gola

Ronaldo nastavlja sa golovima, najbolji je strelac dosadašnjeg toka prvenstva, a UEFA je pokrenula anketu čiji je gol lepši — njegov ili onaj koji je postigao Kolarov.

46' Počelo je drugo poluvreme

Fantastično prvo poluvreme. Startovalo je brzim golom Ronalda glavom u 4. minutu, da bi posle Maroko krenuo da ređa šanse — veoma malo im je trebalo da izjednače, ali je nedostajalo i sreće. Očekuje nas još bolji nastavak meča.

45'+ Opasna prilika posle „skraćenog kornera“ u sudijskoj nadoknadi, lopta prolazi pored gola.

© Sputnik / Anton Denisov / Uđi u bazu fotografijaBorba za svaku loptu
Borba za svaku loptu - Sputnik Srbija
Borba za svaku loptu

44' Marokanci dvaput ubacuju loptu u šesnaesterac, ali nemaju sreće da bolje zaprete golmanu

39' Ronaldo na fantastičan način prebacuje poslednju liniju odbrane, na loptu odlično naleće Gvedeš, golman refleksno rukom brani gol.

Posed lopte trenutno 50:50

31' Slobodan udarac sa 18 metara. Ronaldo jako, ali samo do živog zida

30' Kontra Marokanca, Dirar pada u šesnaestercu, Maroko traži penal, sudija odmahuje rukom. Igra se nastavlja na drugoj strani terena

© Sputnik / Anton Denisov / Uđi u bazu fotografijaMarokanci ne odustaju! Sve su opasniji po gol evropskog prvaka
Marokanci ne odustaju! Sve su opasniji po gol evropskog prvaka - Sputnik Srbija
Marokanci ne odustaju! Sve su opasniji po gol evropskog prvaka

23' Nova šansa za Maroko, jak šut Zijaha sa 25 metara, ali po sredini gola

Posle primljenog gola, Maroko kreće da napada u naletima. To rade veoma pametno, i već su stvorili tri-četiri dobre šanse za izjednačenje. Njima ništa drugo i ne ostaje, osim da već sada krenu na „sve ili ništa“

18' Ređaju se prilike za Maroko, Dirar probija po desnoj strani do stative, ubacuje loptu u peterac, ali Portugalci uspevaju da je izbace napolje

17' Nova šansa za Maroko, udarac sa leve strane, brani portugalski golman

11' Maroko uzvraća iz kornera, dobar udarac glavom brani Patrisio

9' Ronaldo ponovo u šansi

4' GOL! Kristijano Ronaldo sa 4 gola najefikasniji igrač SP

Ko bi drugi nego Ronaldo: Pogledajte njegovo zakucavanje glavom pod prečku, posle kornera

4' Jak šut iz velike udaljenosti, novi korner za Portugaliju

1' Prva utakmica drugog kola između Portugalije i Maroka je počela na stadionu „Lužniki“ u Moskvi.

© Sputnik / Anton Denisov / Uđi u bazu fotografijaReprezentacija Portugalije pred početak utakmice protiv Maroka
Reprezentacija Portugalije pred početak utakmice protiv Maroka - Sputnik Srbija
Reprezentacija Portugalije pred početak utakmice protiv Maroka

© Sputnik / Vitaliй Belousov / Uđi u bazu fotografijaReprezentacija Maroka pred početak utakmice sa Portugalijom
Reprezentacija Maroka pred početak utakmice sa Portugalijom - Sputnik Srbija
Reprezentacija Maroka pred početak utakmice sa Portugalijom

UOČI UTAKMICE…

Futbol. ČM-2018. Matč Portugaliя - Ispaniя - Sputnik Srbija
3-3: Svete, pokloni se Špancima i Portugalcima – Portugalci se već klanjaju Ronaldu (video)

Sedmi dan najvećeg fudbalskog takmičenja je za nama. Drugi krug je počeo, a videli smo tri odlične utakmice, nova iznenađenja glavna su vest svih svetskih medija. U prvom meču dana, neustrašivi Japan je šokirao Kolumbiju sa 2:1, koja nije izdržala sa deset igrača, jer je Sančez „pocrveneo“ već u 5. Sledeći meč je takođe bio potvrda fraze da „danas svi igraju fudbal“. Senegal je je bio bolji i lukaviji od Poljske koja ima odličan i jako iskusan tim predvođen Levandovskim. Šlag na torti je organizatoru donela visoka i ne baš očekivana, ali svakako mnogo željena i visoka pobeda Rusije nad Egiptom. Mnogo uspešnih akcija, tri lepa gola i overen plasman u nokaut fazu.

Dosad na prvenstvu maltene da nije bilo grupe u kojoj neki autsajder nije pomrsio konce nekome od favorita. Ako među današnjim utakmicama tražimo potencijalno iznenađenje, onda bi to svakako mogla da bude utakmica između Portugalije i Maroka.

Veliko slavlje Irana u 95 minutu - Sputnik Srbija
Još jedna drama u završnici, veliko slavlje Iranaca (foto)

Posle prvog kola u kome su Portugalija i Španija, u možda najboljoj utakmici dosadašnjeg dela Mundijala, podelile bodove, a Maroko nesrećno izgubio od Irana u nadoknadi vremena, sve je jasno. Nema kalkulacija. Ako žele među 16 najboljih ekipa, i jednima i drugima u ovom meču potrebna su tri boda.

Portugalci su tu, kao evropski prvak, ipak pod daleko većim pritiskom, pa će Kristijano Ronaldo i ekipa morati od samog početka da krenu ofanzivno. I tu vrlo lako može doći do onog čuvenog problema u mentalitetu klubova i reprezentacija iz Južne Evrope — kako igrati pod pritiskom i kada nešto moraš?

A post shared by Portugal (@portugal) on Jun 18, 2018 at 7:19am PDT

Sa druge strane, reprezentacija sa severa Afrike će, za razliku od utakmice protiv Irana u kojoj je bila ofanzivna, ovde verovatno krenuti dosta defanzivno i vrebati svoje prilike iz kontranapada. Ako Portugalci ne „otvore“ Maroko nekim ranim golom, vrlo lako može da dođe do nervoze i iznenađenja o kojem je već bilo reči.

​O reprezentaciji sa Pirineja ne treba trošiti ni slova. Ako Kristijano Ronaldo ima svoj dan, Portugalija ne može da izgubi. Međutim, 2-2 protiv Tunisa u prijateljskoj utakmici pred Mundijal je možda pokazatelj da Ronaldu i ekipi baš i ne leže timovi sa severa Afrike.

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on Jun 15, 2018 at 2:05pm PDT

Sa druge strane, ni Maroko nije bez svojih aduta. Tu su štoper Juventusa Mehdi Benatija, ali i sadašnji fudbaler katarske Al Džazire Mbark Busufa, koji je prošao omladinsku školu Ajaksa, jedno vreme proveo i u Čelsiju, a ovdašnjim ljubiteljima fudbala je, verovatno, najpoznatiji iz čuvenih dvomeča Partizana i Anderlehta 2010. godine, kada su crno-beli preskočili Belgijance i ušli u Ligu šampiona. U poslednjih pet utakmica, Marokanci su izgubili jedino ovu od Irana, a skalp su skinuli i reprezentaciji Srbije. U Torinu je, krajem marta, bilo 2-1 za Maroko.

Ključni duel u ovoj utakmici će biti Ronaldo—Benatija. Ko u njemu bude uspešniji, poguraće i svoju reprezentaciju ka osmini finala.

U svakom slučaju, od 14 sati nas u Moskvi na stadionu „Lužniki“ očekuje jako interesantna utakmica. Onaj ko je dobije biće na korak bliži eliminacionoj fazi takmičenja, a gubitnik bi, već posle drugog kola, mogao da krene sa pakovanjem kofera.