Maradona se izvinio zbog cigare

© AP Photo / Ricardo MazalanBivši argentinski fudbaler Dijego Maradona posmatra meč grupe D između Argentine i Islanda na Svetskom prvenstvu u fubalu 2018. na stadionu "Spartak" u Moskvi
Bivši argentinski fudbaler Dijego Maradona posmatra meč grupe D između Argentine i Islanda na Svetskom prvenstvu u fubalu 2018. na stadionu Spartak u Moskvi - Sputnik Srbija
Bivši igrač argentinske reprezentacije Dijego Maradona izvinio se zbog pušenja cigare na stadionu „Spartak“ tokom meča između Argentina i Islanda.

Na svojoj stranici na Instagramu on je objasnio da nije znao za zabranu pušenja.

„Danas je bio težak dan za Argentince, naš debi meč na Svetskom prvenstvu bio je veoma napet. Svako na svoj način pokazuje svoja osećanja. Ja iskreno nisam znao da na stadionima ne sme da se puši“, napisao je fudbaler i izvinio se navijačima i organizatorima turnira.

Meč između Argentine i Islanda završio se rezultatom 1: 1. Argentinci su prvi gol postigli u 19. minutu, ali su reprezentativci Islanda četiri minuta kasnije imali odgovor na to. U drugom poluvremenu Argentinci su imali priliku da povedu nakon penala, ali je islandski golman Hanes H. Haldorson odbranio šut Lionela Mesija.

Svetsko prvenstvo u fudbalu održava se u 11 gradova u Rusiji. Finalna utakmica biće igrana se na moskovskom stadionu „Lužnjiki“ 15. jula.