Poslednje zagrevanje pred Mundijal: Srbija deklasirala Boliviju sa 5:1

© REUTERS / Heinz-Peter BaderFudbaleri Srbije posle utakmice sa Bolivijom
Fudbaleri Srbije posle utakmice sa Bolivijom - Sputnik Srbija
Fudbalska reprezentacija Srbije ubedljivo je večeras u austrijskom Gracu pobedila Boliviju sa 5:1 (4:0), u generalnoj proveri za Mundijal.

Sjajnu uvertiru su napravili srpski fudbaleri za turnir u Rusiji, pre svih prvi napadač Aleksandar Mitrović sa tri efektna gola u 5, 22. i odličnim udarcem van kaznenog prostora u 68. minutu.

Za „orlove“ su pogodili još Adem Ljajić u 19. minutu i u 43. minutu Branislav Ivanović, koji se sa 103. mečom u reprezentaciji izjednačio sa rekorderom Dejanom Stankovićem.

Izabranici Mladena Krstajića dominirali su ceo meč, stvorili mnogo šansi i umnogome popravili utisak u odnosu na poraz od Čilea (1:0).

Sve što je uradila Bolivija je gol Jasmana Kamposa na startu drugog dela igre.

Reprezentacija Srbije u ponedeljak putuje na Svetsko prvenstvo, gde će joj u E grupi prvi rival biti Kostarika 17. juna, a potom Švajcarska 22. i Brazil 27. juna.