On je takođe rekao i da je stvaranje visokoefikasnog sistema protivvazdušne zaštite u Siriji, koja je u stanju da osigura bezbednost vojske i civilnih objekata, moguće već sada.
Bondarev je istakao i da će isporuka S-300 Siriji „otrezniti usijane glave NATO generala, ali i ne samo njihove“.
On je napad na Siriju ocenio kao agresiju protiv suverene zemlje i podsetio da Sirija ne raspolaže hemijskim oružjem.
„Napad zapadnih zemalja na Siriju je to potvrdio — da su zaista i napadnuti objekti u kojima se nalazilo hemijsko oružje, usledile bi neverovatne eksplozije a otrovne supstance bi se proširile na čitavu teritoriju zemlje. Dakle, SAD su još jednom slagale međunarodnu javnost“, istakao je Bondarev.
Prethodno je i šef ruske diplomatije Sergej Lavrov izjavio da su napadi zapadne koalicije na Siriju ubedili Moskvu da Rusija treba da razmotri pružanje svake vrste pomoći sirijskoj vojsci.
SAD, Francuska i Velika Britanija izvele su raketne napade na sirijske vladine objekte, koji se, prema njihovom mišljenju, upotrebljavaju za proizvodnju hemijskog oružja. Tokom vojne operacije, one su na Siriju lansirale više od 100 raketa, od kojih su, prema tvrdnjama ruskog Ministarstva odbrane, 71 oborile snage sirijske protivvazdušne odbrane.
Predsednik Rusije Vladimir Putin nazvao je vojnu operaciju agresijom na suverenu državu, podsećajući da hemijski napad u Siriji nije potvrđen.