„Intelekt je poseban resurs. I to što on postaje jedan od vodećih u savremenoj ekonomiji značajno menja tržišno okruženje“, rekao je Medvedev.
Prema njegovim rečima, intelektualnih resursa nikad neće biti dovoljno.
„On sam generiše i nove sfere delatnosti i nove mogućnosti za razvoj — ekonomski, socijalni i individualni. Velika prisutnost intelektualnih resursa neće dovesti do višestrukog pada njihove vrednosti, za razliku od drugih materijalnih resursa“, dodao je predsednik Vlade Rusije.
Medvedev je dodao da su kriptovalute postale novi izazov za Vladu i privredu. One mogu da nestanu kroz koju godinu, ali tehnologija blokčejna može da postane svakodnevnica, kao što se to desilo sa internetom.
On je dodao da su teoretičari predvideli pojavu kriptovalute još sredinom prošlog veka.
„Ipak, to je novi izazov i za Vladu i za privredu, kao i za eksperte“, rekao je Medvedev, ukazavši da su pristupi različiti, te da postoje oni koji se zalažu za zabranu kriptovaluta, kao i oni koji su za njihovu upotrebu.
„Sada sve brine pitanje gde je granica ove ’trke kriptovaluta‘? Možda će to biti ćorsokak grane sajber revolucije? Ne može se u potpunosti isključiti ponavljanje scenarija sa početka devedesetih godina prošlog veka kada se pojavilo mnoštvo kompanija na bazi interneta, koje su početkom 20. veka te većinom nestale sa tržišta. Međutim, sama tehnologija interneta ne samo da je ostala, već i igra ključnu ulogu. Isto tako kroz nekoliko godina mogu nestati i kriptovalute, a tehnologije na bazi kojih se kriptovalute razvijaju, mislim na blokčejn, postaće naša svakodnevica. Takav scenario takođe nije isključen“, rekao je premijer.