Zvižduci tokom „Bože pravde“, arenom odjekivalo „Vukovar, Vukovar…“

© REUTERS / MARKO DJURICARukomet: Srbija - Hrvatska
Rukomet: Srbija - Hrvatska - Sputnik Srbija
Rukometna reprezentacija Srbije ubedljivo je poražena u Splitu od Hrvatske 32:22 (14:9) na startu Evropskog prvenstva. Hrvatski navijači zviždali su prilikom intoniranja srpske himne “Bože pravde”. Čim se završila himna, koja se jedva čula tokom izvođenja, krcatom Spaladijum arenom odjekivalo je „Vukovar, Vukovar…“.

Od uvodnih minuta Srbija je bila u zaostatku od dva gola, pokušala je da se vrati, ali je u finišu prvog poluvremena domaća selekcija napravila seriju 4:0 za 14:9 i do kraja lako održala prednost u bučnoj atmosferi pred 12.000 gledalaca u Spaladijum areni.

Hrvatski navijači - Sputnik Srbija
Svi su na Rivi, samo Srba nema (video)

„Orlovi“ su imali dosta problema u organizaciji igre, teško su stizali do golova, a na golu domaćina blistao je odlični Mirko Alilović.

Hrvate su do trijumfa vodili Manuel Štrlek i Luka Stepančić sa po šest golova, isto toliko je na drugoj strani dao Petar Nenadić, a Nemanja Zelenović je postigao pet pogodaka.

Izabranici Jovice Cvetkovića dočekani su zvižducima, čak i tokom intoniranja himne „Bože pravde“, uz povike: „Vukovar, Vukovar“.

U okviru A grupe, u kojoj se nalaze Srbija i Hrvatska, Island je savladao Švedsku 26:24.

Srpski rukometaši naredni meč igraju u nedelju protiv Švedske od 18 sati i 15 minuta, takođe u Spaladijum areni.