Posle 13 godina: Partizan na proleće u Evropi

© REUTERS / Marko ĐuricaFudbaler Partizana Tavamba proslavlja gol protiv Jang bojsa.
Fudbaler Partizana Tavamba proslavlja gol protiv Jang bojsa. - Sputnik Srbija
Fudbaleri Partizana „preskočili" su grupnu fazu Lige Evrope pošto su večeras u Beogradu savladali švajcarski Jang bojs sa 2:1.

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Beogradu švajcarski Jang Bojs sa 2:1 (1:1) i kolo pre kraja obezbedili prolaz dalje iz B grupe Lige Evrope.

Crno-beli su u odličnom ambijentu pred više od 20.000 gledalaca na stadionu u Humskoj proslavili evropsko proleće posle 13 godina, za šta su se pobrinuli Leandre Tavamba i Ognjen Ožegović, golovima u 12. i 53. minutu.

Sve što su gosti uspeli da urade bio je izjednačujući pogodak Mumija Ngalameua u 25. minutu.

Izabranici Miroslava Đukića upisali su drugi trijumf za drugo mesto grupe sa osam bodova, dva manje od kijevskog Dinama protiv kojeg će u poslednjem kolu u Ukrajini da se bore za čelnu poziciju.

Skenderbeg je večeras u Albaniji iznenadio kijevski Dinamo sa 3:2, ali mu to ništa nije donelo jer ima tri boda manje od prvaka Srbije i slabiji međusobni skor.