Kako je rekao, pre bilo kakve saradnje neophodno je približiti poglede kako uopšte dostići određene ciljeve po pitanju sirijskog konflikta.
„Postoji dogovor između Rusije i SAD i u tom smislu određena koordinacija postoji“, rekao je Pavel i dodao da bi Rusija i NATO mogli da razgovaraju o saradnji kako da preseku kanale snabdevanja terorista naoružanjem.
Istovremeno, on je istakao da NATO trenutno ne vidi nikakvu potrebu da stvara nove strukture i jedinice kako bi se obuzdavala Rusija.
„Uzimajući u obzir trenutni nivo prisustva NATO snaga u zemljama Baltika, Poljskoj, kao i u Jugoistočnoj Evropi —Rumuniji i Bugarskoj — trenutno nema nikakve potrebe izlaziti iz tih okvira, sem ukoliko situacija sa bezbednošću ne bude pogoršana“, rekao je.
On je dodao i da je NATO zainteresovan za nastavak dijaloga sa Rusijom, kako na političkom, tako i na vojnom nivou.
Pavel se osvrnuo i na jačanje nuklearnih snaga NATO-a, istakavši da se proces modernizacije sprovodi izbalansirano kako bi se trenutni nivo obuzdavanja učvrstio.
„Ako pogledamo ruski nuklearni arsenal, možemo da primetimo da je ta vrsta naoružanja drastično modernizovana u proteklih 10 godina, a samim tim ni NATO ne može da prikoči proces sopstvene modernizacije“, zaključio je Pavel.