Kao član nadzornog komiteta, Desantis je dodao da je razgovarao sa izvesnim „poverljivim izvorom koji je pomogao FBI da otkrije korupcionašku šemu“. Zakonodavac je ukazao na to da će proces biti pokrenut na osnovu iskaza ovog lica. Kongresmen nije isključio da u vezi sa tim može da bude pokrenut krivični postupak.
Kako navodi televizija, ugovor se tiče kompanije „Uranijum 1“ koja poseduje 20 odsto zaliha uranijuma u SAD, a koja je prešla pod kontrolu ruske korporacije „Rosatom“. Transakcija o kojoj je bilo reči, kako se navodi iz materijala dobila je odobrenje administracije Baraka Obame, koji je u to vreme bio predsednik SAD, i Hilari Klinton, koja je bila državni sekretar.
Ameriku poslednjih dana potresa još jedan skandal. Ovoga puta je Hilari Klinton optužena da je njena dobrotvorna fondacija služila kao provodnik za „prljavi ruski novac“ i da je posredno doprinosila podmićivanju i ucenjivanju radi ostvarivanja ruskih ekonomskih interesa u američkom nuklearnom sektoru.
„Rosatom“, odnosno njegova ćerka-firma ARMZ postepeno je kupovala akcije kanadske firme „Uranijum 1“ od 2009. do 2013. godine i došao u posed rudnika koji se prostiru od centralne Azije do američkog zapada. Zahvaljujući toj transakciji, „Rosatom“ je postao jedan od najvećih proizvođača uranijuma na svetu. Kompanija je dobila rudnike u Kazahstanu koji su najprofitabilniji na svetu, a u SAD poseduje kontrolni paket najvećih rudnika urana. „Uranijum 1“ poseduje preduzeća u Vajomingu, Teksasu i Juti, i nalazi se na četvrtom mestu po količini proizvodnje uranijuma u svetu.