Prema tom memorandumu, „Ruska humanitarna misija“ će u saradnji sa vladinom Kancelarijom za KiM pomagati ubuduće srpski narod u Pokrajini u oblasti obrazovanja, zdravstva i socijalne pomoći.
Đurić je tim povodom istakao da je prirodno kada na borbi za opstanak našeg naroda na KiM zajednički rade Srbi i Rusi, te da je za nas i simbolički i suštinski veoma važno to što se „Ruska humanitarna misija“ uključila u pomoć našem narodu na KiM na organizovan način.
Reč je, dodao je Đurić, o uglednoj i ozbiljnoj međunarodnoj humanitarnoj organizaciji koja okuplja značajne donatore iz cele Rusije.
„Okuplja i ugledne ljude, intelektualce, ljude od uticaja i dobro je da oni budu zainteresovani i angažovani na pomoći našem narodu na KiM“, rekao je Đurić.
Kako je rekao, već je dogovoren čitav niz zajedničkih projekata i aktivnosti, za ovu i za sledeću godinu, koja podrazumevaju ulaganja u bolnice, škole i druge sisteme koji su vitalni za opstanak našeg naroda na KiM.
„Pozivam na univerzalnu solidarnost kada je reč o KiM, kao i humanitarne organizacije iz drugih zemalja da nam se priključe, jer borba za KiM, za očuvanje i opstanak srpskog i drugih ugroženih naroda na KiM jeste civilizacijska vrednost svih onih koji se zalažu za opšte principe slobode, čovekoljublja i ljudske sloge i solidarnosti“, rekao je Đurić.
On je dodao da su Srbi i Rusi poznati po tome što su uvek bili na stranama onih koji se zalažu za pravo i pravdu, a protiv ugnjetavanja svake vrste i teškog položaja u kome se i danas nalazi srpski narod na KiM.
Rukovodilac regionalnog predstavništva „Ruske humanitarne misije“ Branimir Nešić je istakao da potpisivanjem Memoranduma, ta organizacija zvanično započinje, zajedno sa Kancelarijom, rad na KiM u tri pravca — obrazovanju, zdravstvu i pomoći socijalno ugroženom stanovništvu.
„Nadamo se da će, zajedničkim silama, život naših ljudi i svih koji žive na KiM biti unapređen i da će to biti jedno bolje mesto za život“, rekao je Nešić.
Prema njegovim rečima, „Ruska humanitarna misija“ radi uz pomoć i podršku ruske države i drugih fondova, u tri regiona — na Balkanu, u srednjoj o centralnoj Aziji i na Bliskom istoku.