Srbija na krilima sjajnog Bogdanovića savladala Letoniju

© AFP 2023 / OZAN KOSEDetalj sa utakmice Srbija- Letonija
Detalj sa utakmice Srbija- Letonija - Sputnik Srbija
Košarkaši Srbije su u prvom kolu D grupe u Istanbulu pobedili Letoniju rezultatom 92:82.

Teže od očekivanog, srpski reprezentativci su, ipak, ostvarili prvu pobedu na Evropskom prvenstvu u košarci. Selekcija Letonije pokazala se kao čvrst i nezgodan protivnik, a tome je doprinela i nervoza sa kojom su naši reprezentativci ušli u meč.

U prvoj četvrtini Letonci su došli i do dvocifrene prednosti na krilima Dairisa Bertansa i NBA centra Porzingisa. Međutim, naši košarkaši su se ubrzo „probudili“ i uspeli da na prvu pauzu odu sa samo 3 poena minusa (21-24). Slična igra nastavljena je i u drugoj četvrtini, tako da se na poluvreme otišlo sa rezultatom 45-47 za Letonce.

U drugom poluvremenu situacija se drastično menja, srpska reprezentacija prelazi u vođstvo, a nekoliko puta je bila i blizu dvocifrene prednosti. Letonci, predvođeni sjajnim Dairisom Bertansom, nisu imali rešenja za čvrstu odbranu reprezentacije Srbije i Bogdana Bogdanovića koji je utakmicu završio sa 30 postignutih poena.

Na kraju, rezultat 92-82 za reprezentaciju Srbije, po četvrtinama 21:24, 24:23, 20:13 i 27:22.

Sledeću utakmicu naši košarkaši igraju sutra od 16 časova protiv selekcije Rusije.