Kasnije je Moskovski inovacioni centar „Skolkovo“ izdvojio nekoliko miliona rubalja za projekat autopilota za automobile. Stručnjaci su napravili maketu, ali investitori opet nisu bili zainteresovani za taj model. Tada su momci odlučili da se bave robotima koji rade u fabricima i skladištima — i ovaj „svakidašnji“ (za razliku od lunarnog rovera) projekat doneo je timu svetsko priznanje.
Sada „Robo Si-Vi“ proizvodi specifična bespilotna vozila — viljuškare i tegljače, koje se već koriste u fabrikama „Samsunga“ i „Folksvagena“. Ono po čemu ruska kompanija prednjači je specijalno vozilo, koje, za razliku od tegljača, samostalno uzima palete i može da ih podigne na visinu do dva metara.
Direktor kompanije „Robo Si-Vi“ Sergej Malcev za Sputnjik kaže da je većina komponenata za robote strane proizvodnje, to se pre svega odnosi na senzore, ali da je najvažnija komponenta — „mozak“ robota — proizvedena u Rusiji.
„Mi smo veoma zahvalni ’Skolkovu‘. Ovaj inovacioni centar nam je pomogao tako što je izdvojio novac za početak radova i promovisao naše proizvode. ’Skolkovo‘ je izuzetno važno za razvoj inovativne infrastrukture i viskotehnološkog preduzetništva u Rusiji“, ističe on.
Govoreći o integraciji bespilotnih sistema u putnički i terenski saobraćaj, Malcev ističe:
„Kad-tad će svim vozilima upravljati isključivo roboti, ali pre svega na zatvorenim teritorijama, poput rudnika ili kopova šljunka i peska. Ali za neih 15-20 čovečanstvo će imati dovoljno naprednu tehnologiju autopilota, nakon čega počeće masovno korišćenje autopilota u automobilima, vozovima, avionima, brodovima. Osim toga, tada će države prilagoditi zakone novim okolnostima“.
Uskoro će „roboti“ kompanije „Robo Si-Vi“ početi da rade u skladištima francuskog operatera „FM Ložistik“, koji izdaje prostorije firmi „Mars“. „Robo Si-Vi“ ima preliminarne sporazume o saradnji sa kompanijama „Ikea“, „Filip Moris“ i „Nestle“. Bespilotni viljušukar košta 60 hiljada evra. Cena uključuje svu neophodnu opremu i softver. Tegljač košta 40 hiljda evra. Prema rečima Malceva, kupovina nekoliko robota ima smisla za vlasnike skladišta čija površina iznosi najmanje 50 hiljada kvadratnih metara.