Naši vojnici su čuveni ruski suvenir „obukli“ u srpske simbole — tradicionalnu šumadijsku nošnju i srpsku trobojku. Na „leđima“ drvene lutke ispisali su „Srbija“ i prekrstili ih u „đeduške“.
„Matrjoške“ su oslikavali rezervni članovi srpske posade Bogoljub Arsov i Ivan Grozdanović, pa iako se nikada ranije nisu bavili ovom vrstom umetnosti, zadatak su uspešno obavili. Ipak, priznaju, lakše je voziti tenk nego slikati.
Isti zadatak imale su i druge zemlje-učesnice Igara, a ideja organizatora je da se 12. avgusta, na dan zatvaranja „vojne Olimpijade“, organizuje izložba na kojoj će sve reprezentacije predstaviti svoje radove.
Vojnici drugih zemalja su inspiraciju pronalazili u nacionalnim, ali i u vojnim motivima, pa je tradicionalna ruska lutka dobila i izgled — tenkiste.
Oslikavanje babuški je organizovano na ruskom štandu u „Domu družbe“ na vojnom poligonu Alabino, nedaleko od Moskve, gde su se predstavile i druge zemlje-učesnice Igara, uključujući Srbiju, Rusiju, Kinu, Grčku, Belorusiju, Azerbejdžan, Egipat, Zimbabve, Iran, Kirgiziju, Jermeniju, Kazahstan, Mongoliju i druge.
Svaka vojska predstavila je svoju zemlju kroz kulturu, istoriju i turizam. Neke zemlje su izložile prospekte i knjige, druge su donele i suvenire, a treće su dovele čak i svoje umetnike.
Na srpskom štandu Rusi su se najviše interesovali za turističku ponudu Srbije, a posebno za srpske manastire, banje i rafting.
Mnogi posetioci su od srpskih vojnika želeli da čuju više o srpskoj istoriji, kulturno-istorijskim spomenicima i srpskoj kuhinji, kao i da se sa njima fotografišu.
Našu zemlju na Međunarodnim vojnim igrama u Rusiji predstavljaju tenkisti i kuvari Vojske Srbije.
Najatraktivnije takmičenje Igara — Tenkovski biatlon — u prethodna dva dana uživo je pratilo više od 40.000 ljudi, vojnika i civila.
Svečana ceremonija zatvaranja Vojnih igara biće održana 12. avgusta, posle finala Tenkovskog biatlona.