„Novinarstvo odbacuje takve zastarele koncepte kao što su dokazi. Njih su zamenili pamfleti“, saopštila je Ambasada na svom nalogu na Tviteru.
Journalism is getting rid of outdated concepts like evidence. It is pamphleteering (read @gilliantett, @FT). pic.twitter.com/6n5FOfKUll
— Russian Embassy, UK (@RussianEmbassy) July 15, 2017
Uz tvit je priložen članak „Tajmsa“ pod nazivom „Hakeri koje podržava Rusija pokušavaju da napadnu britansku energetsku mrežu“.
U tekstu se novinari ni na koga ne pozivaju, već samo napominju da je u junu Savet za snabdevanje električnom energijom napala grupa koja „očigledno ima veze“ sa ruskom obaveštajnom službom.
Zapadni mediji konstantno objavljuju članke o tome da su „ruski hakeri“ napali neke sisteme u različitim zemljama. Oni obično ne iznose nikakve dokaze, ili se pozivaju na neke neimenovane sagovornike. Neki novinari već su platili svojom karijerom za širenje neproverenih informacija o Rusiji.
Ovo nije prvi put da ruska ambasada u Velikoj Britaniji skreće pažnju na takve tekstove. Ona često na njih reaguje sa humorom. „Hvala Bogu, ovaj put nije Rusija!“, bila je reakcija u maju na članak „Tajmsa“ pod naslovom „Brisel se meša u naše izbore, upozorava Mejova“.