Prvi izveštaji o sajber-napadu pojavili su se u subotu 24. juna. Prema podacima „Telegrafa“, poslanici nisu mogli da koriste daljinski pristup elektronskoj pošti. Portparol parlamenta saopštio je o upadu na najviše 90 naloga (prema podacima „Skaj njuza“ to je manje od jedan odsto ukupnog broja korisnika). Prema njegovim rečima, vlasnici kompromitovanih naloga imali su slabe lozinke uprkos instrukcijama.
„Pogođenu“ mrežu koristili su svi poslanici, uključujući i premijerku Terezu Mej i članove vlade.
Britanska obaveštajna agencija pretpostavlja da za incident verovatno nije odgovorna mala grupa hakera, već strana vlada. Osim Rusije, sumnja je pala na Severnu Koreju, Kinu i Iran, ističe „Gardijan“.
„Ovo je bio težak napad koji je, očigledno, planirala država“, izjavio je za list izvor u policiji.
U februaru su britanske političke partije zatražile pomoć od obaveštajnih službi, pozivajući se na izveštaje medija da se Rusija navodno mešala u izborni proces u Sjedinjenim Američkim Državama. Tada ih je direktor Centra za sajber-bezbednost Siran Martin uverio da će služba „uzeti pod zaštitu“ elektronske komunikacije stranaka i njihove baze podataka.
Zapadni političari redovno optužuju „ruske hakere“ za mešanje u izborni proces. Slične izjave su, između ostalog, davali predstavnici Demokratske partije SAD i predsednik Francuske Emanuel Makron.
Rusija je u više navrata negirala ove optužbe, a portparol Kremlja Dmitrij Peskov nazvao ih je „apsolutno neosnovanim“.