Jedan od primera je nosač aviona „Džerald Ford“, ukupne vrednosti 12,9 milijardi dolara, koji će konačno 22. jula biti stavljen u upotrebu.
Kako navodi list, iako su svi rokovi za završetak remontnih radova probijeni, a ukupni troškovi prevazilaze planirani budžet, brod i dalje neće biti u stanju potpune borbene pripravnosti.
Naime, problem je nastao jer još nisu završeni testovi kojima se ispituje kako bi brod pretrpeo podvodne eksplozije.
List upozorava da zbog toga postoji mogućnost da američki poreski obveznici još više odreše kesu kada brod bude stavljen u upotrebu i tek naknadno budu utvrđeni nedostaci.
Do sada je na remont tog nosača aviona utrošeno 2,4 milijarde dolara više nego što je planirano.
Slična situacija preti i sa izgradnjom 12 fregata koje bi zamenile brodove obalske zone, ali uprava je odlučila da taj projekat odloži s obzirom da su velike šanse da se novi brodovi nikako ne razlikuju od njihovih „neuspelih“ prethodnika.
Još jedan slučaj loše utrošenih sredstava, dodaje list, jeste lovac F-35, kojeg su mnogi mediji krstili imenom „greškom koja vredi bilione“.
Pentagon je u flotu uvrstio veliki broj takvih aviona, iako radovi na izmeni konstrukcije još nisu završeni i postoje mnogobrojni nedostaci.
List zaključuje da problemi sa F-35 i dalje postoje, iako je izrada aviona trajala sedam godina duže nego što je to bilo planirano, a ukupni troškovi bili su 38 odsto veći.