00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
ORBITA KULTURE
16:00
120 min
SPUTNJIK INTERVJU
Miona Marković o mjuziklu „Cigani lete u nebo“
16:00
21 min
PROROK
Veliki susreti koji (ni)su promenili svet
16:21
9 min
MILJANOV KORNER
Raka Đurović: Mesini zameram što nema našeg sudije na Mundijalu
17:00
60 min
JučeDanas
Na programu
Reemiteri
Studio B99,1 MHz, 100,8 MHz i 105,4 MHz
Radio Novosti104,7 MHz FM
Ostali reemiteri

Zašto ne smete da pijete vodu iz flaše koja je stajala u automobilu

Pratite nas
Zaključan automobil koji je parkiran na suncu tokom toplijih dana može biti izvor neočekivane opasnosti.
Zašto ne bi trebalo da pijete kiselu vodu

Naime, ako je temperatura 30 stepeni Celzijusa, u automobilu će dostići 45 stepeni, i to nakon samo pola sata mirovanja. U letnjim mesecima temperature u automobilu mogu dostići i do 70 stepeni.

Na tako ekstremnim temperaturama nije poželjno sesti u automobil, ali ni napiti se vode iz flaše koja je stajala unutra.

Studije su pokazale da plastične flaše prilikom zagrevanja ispuštaju štetni bisfenol A koji u telu oponaša estrogen, izaziva hormonalnu ravnotežu, a povezuje se i s mnogim drugim bolestima poput gojaznosti i dijabetesa.

Na visokim temperaturama plastična ambalaža izaziva i ispuštanje metala antimona, koji takođe može biti štetan za ljudski organizam.

Izvor: B92

Twitter

Pratite nas na Tviteru i prvi saznajte ono što drugi prećutkuju.

Sve vesti
0
Da biste učestvovali u diskusiji
izvršite autorizaciju ili registraciju
loader
Ćaskanje
Zagolovok otkrыvaemogo materiala