Novinar se slaže sa Trampom da istoriju „veza sa Rusijom“ razvijaju demokrate. Njihov cilj je da opravdaju poraz na izborima. Iz Komijevog iskaza, sa druge strane, ne može se zaključiti da je postojala „zavera“, ili da je bilo nekih prepreka u izbornom procesu, smatra Karlson.
„Niko u Okrugu Kolumbija ne veruje u to (zaveru). Štaviše, niko nije objasnio kako se to zapravo dogodilo i na šta je konkretno uticalo. Stvar je u tome da oni (Trampovi protivnici) ni sami ne znaju, a možda im je i svejedno. Oni samo žele da Tramp ode, kao i bilo ko drugi ko im stane na put. Rusija je samo sredstvo“, ističe voditelj.
Ipak, Trampov savetnik Majkl Flin izgubio je posao, a sledeća žrtva „ruskog slučaja“ mogao bi da bude državni tužilac Džef Sešons, dodaje Karlson.
„Očigledno, pretpostavlja Komi, da je Džef Sešons možda komunicirao sa Sergejem Kisljakom u proleće 2016. godine. I tu su odrednice: ’mogao da komunicira‘, ’pretpostavio‘. Komi ne zna zasigurno“, kaže američki novinar.
Međutim, nedostatak jasnoće u istrazi ne smeta lideru manjine u Predstavničkom domu Nensi Pelosi da zahteva ostavku Sešonsa ne čekajući činjenice, smatra Karlson.
Predsednik SAD Džejms Donald Tramp smenio je sa dužnosti šefa FBI Džejmsa Komija u maju, rekavši da on nije sposoban da obavlja svoju dužnost.
Komi je vodio istragu o navodnim vezama Trampa i Rusije, što negiraju i Bela kuća i Kremlj. Istovremeno, poraženi predsednički kandidat i Trampov rival Hilari Klinton takođe je optužila Komija da je on doprineo njenom porazu na izborima.
Američki državni tužilac Džef Sešons u martu se povukao iz „istrage o Rusiji“, pozivajući se na svoje učešće u Trampovoj predizbornoj kampanji. Sešons se našao u centru pažnje kongresmena nakon što se saznalo za njegove sastanke sa ruskim ambasadorom u Vašingtonu. Tokom svog svedočenja u Senatu on o tome nije govorio što je objasnio time da se sa ruskim diplomatom sastao kao senator.