Otkad je postao predsednik, Trampova prva poseta inostranstvu bila je poseta Saudijskoj Arabiji, o kojoj je imao oštre reči u predizbornoj kampanji, kada je govorio o vezama Hilari i saudijske monarhije i opisivao Saudijsku Arabiju kao mesto gde „bacaju gejeve sa zgrada“, „ubijaju žene i užasno ih tretiraju“. Čak ih je povezivao sa terorističkim napadom na Njujork 11. septembra 2001. godine, navodeći da možda Saudijci stoje iza tih napada.
U trenucima kada je na delu neviđena kampanja u SAD u okviru koje mediji na svaki mogući način pokušavaju da povežu Trampov tim sa vladom Ruske Federacije, čovek mora da postavi pitanje zbog čega američki mediji ne vrište zbog Trampovih veza sa Saudijskom Arabijom. Saudijska Arabija je zemlja u kojoj se homoseksualnost kažnjava (o „Paradi ponosa“ mogu samo da sanjaju), žene ne smeju da voze automobile i ne bih dalje nabrajao bezobzirna kršenja osnovnih ljudskih prava. Pored toga, Saudijska Arabija obezglavljuje ljude na gradskim trgovima ili ih veša sa kranova, a da ne pominjemo mnogo gore stvari: od 19 terorista koji su počinili napad na SAD 11. septembra 2001. godine, 15 je iz Saudijske Arabije, a sama Saudijska Arabija pruža finansijsku i logističku podršku DAEŠ-u, odnosno ISIS-u. Da se sve ove stvari kojim čudom dešavaju u nekoj državi koja je neprijatelj Amerike, odavno bi se ta zemlja našla na meti „humanitarne intervencije“ SAD.
Ali Saudijska Arabija je najbliži saveznik Amerike već decenijama zbog ogromnih rezervi nafte koje su tamo. S druge strane, Americi smeta ruska politika i zato je potrebno Rusiju demonizovati i predstaviti je kao najveće zlo na zemaljskoj kugli. Iako Rusija ima svoje nedostatke i ne treba ih ignorisati, licemerno je govoriti o nedostacima jedne zemlje, a ignorisati nedostatke neke druge. Da ne pominjemo koliko je licemerno sprovoditi svojevrsni lov na veštice kada je reč o nedokazanoj zaveri između Trampa i Rusije, a ignorisati činjenicu da je Tramp odlaskom u Saudijsku Arabiju dao jasnu podršku tamošnjem režimu. A ovde se ne radi samo o simboličnom činu, već i o naoružavanju Saudijske Arabije, o čemu su potpisani mnogi ugovori i sporazumi. Naoružanju koje će Saudijska Arabija verovatno da iskoristi protiv civila u Jemenu, koje bombarduje i ubija već godinama, ali to većina ljudi nije ni čula.
Zato je Trampova poseta Saudijskoj Arabiji dobar pokazatelj koliko je liberalna Amerika zaista privržena vrednostima koje navodno zastupaju, a koliko zapravo samo žele da drže monopol nad dozvoljenim i nedozvoljenim mišljenjima i aktivnostima u američkoj javnoj sferi, bez obzira koliko su ona kontradiktorna. Da nije tako, sada bismo videli medijsku kampanju protiv povezivanja vlada SAD i Saudijske Arabije, daleko žešću od one koju vidimo u vezi sa nedokazanom zaverom Trampa i Putina.