„Na današnji dan uspeli smo da obezbedimo stabilnu društveno-političku situaciju u zemlji, da postavimo prioritete u tom poslu. Među njima su upozorenje na širenje ekstremizma među omladinom, prevencija međunacionalnih sukoba, zatvaranje kanala finansiranja ekstremističkih delatnosti i borba protiv ekstremizma u informacionoj sferi, uključujući internet“, naglasio je Grebenkin.
On je skrenuo pažnju da „širenju ekstremističkih pojava umnogome pomaže propaganda ideja nacionalne, religiozne i rasne nadmoćnosti preko interneta, kao i destruktivna delatnost određenih nevladinih organizacija, pre svih inostranih, koji ne prekidaju sa pokušajima da ’protresu‘ društveno-religioznu situaciju u zemlji“.
Prema njegovim rečima, rezultati socioloških istraživanja i anketa pokazuju da situacija koja je nastala u zemlji u sferi borbe protiv ekstremizma, međunacionalnih i konfesionalnih sukoba može da se oceni kao stabilna i kontrolisana.
Predstavnik Saveta bezbednosti je konstatovao da u zemlji ostaje tendencija rasta broja zločina, povezanih sa ekstremizmom.