Fudbalski klub Spartak Moskva novi je prvak Rusije

© Sputnik / Alekseй Filipov / Uđi u bazu fotografijaNavijači "Spartaka"
Navijači Spartaka - Sputnik Srbija
Fudbaleri moskovskog Spartaka osvojili su rusku Premijer ligu prvi put posle 2001. godine.
Crvena zvezda  - Spartak Moskva - Sputnik Srbija
Zvezdaši uz „Kaljinku“ šalju poruku Rusima: „Braća dolaze“

Današnjim porazom Zenita od Tereka, Spartak je promovisan u novog šampiona, i tako je preuzeo titulu od prošlogodišnjeg gradskog rivala CSKA.

Zenit je na svom terenu izgubio od Tereka minimalnim rezultatom 0:1, a strelac jedinog gola na meču bio je Ablaj Embenge u 65. minutu.

Kapiten srpske reprezentacije Branislav Ivanović odigrao je 90 minuta za domaćina na poziciji štopera, ali nije uspeo da pomogne Lučeskuovoj ekipi da osvoji bodove.

Zenit će se do kraja prvenstva boriti sa CSKA za drugo mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Dadadadadada!!!! Spartak čempion!!!!🏆🔴🔴

Objava koju deli FC Spartak Moscow (@fc_spartakmoscow) dana 7. Maj 2017. u 12:16 PDT

Izvor: Sportske.net