Istovremeno, sagovornici „Njujork tajmsa“ nisu mogli da preciziraju šta je konkretno izazvalo povećani interes biroa za Pejdža: njegovi sastanci u ruskoj prestonici, prisluškivani razgovori predstavnika ruskih vlasti ili drugi faktori.
Sâm Pejdž je više puta negirao tvrdnje specijalnih službi. Saopštenja o navodnim dokazima da je on ruski agent, on je nazvao „apsolutno lažnim“.
Portal „Baz fid“ ranije je objavio članak u kome se govori da je 2013. godine Pejdž, tada konsultant u oblasti energetike, navodno kontaktirao sa predstavnicima ruske obaveštajne službe. Pritom, na mesto Trampovog savetnika Pejdž stupio je tek 2016. godine.
Izveštaj „Baz fida“ jedan je od poslednjih u čitavom nizu medijskih izveštaja o navodnim kontaktima članova Trampovog predizbornog štaba sa „ruskom obaveštajnom službom", ili „ruskim zvaničnicima“. Trenutno ove podatke razmatraju Senat i Predstavnički dom američkog Kongresa.
Rusija je u više navrata negirala optužbe američkih obaveštajnih agencija da je pokušala da utiče na izbore. Sličan stav zauzeo je i sâm Donald Tramp koji je takva saopštenja okarakterisao kao „lov na veštice“.