Rojters se poziva na sedam neimenovanih izvora. Prema podacima te agencije, službenici RISI su izradili dva dokumenta: jedan navodno predviđa stvaranje pozitivnog lika kandidata koji odgovara Kremlju, a drugi — širenje informacija o nepravilnostima na izborima. Na Trampovom imidžu je trebalo da rade RT, Sputnjik i drugi mediji.
„Zapadno novinarstvo je dotaklo novo dno. Rojters piše da zna sedam momaka koji mogu glavu da daju da su svojim očima videli tajni ruski izveštaj. Čak dva. Dajte Rojtersu Oskara za najbolji scenario, zaslužio ga je“, kaže Simonjanova.
Ranije je saopštenje koje je objavio Rojters prokomentarisao pres-sekretar Vladimira Putina Dmitrij Peskov. On je izjavio da ništa ne zna ni o kakvom izveštaju RISI i dodao da „sedam anonimnih izvora ne vrede koliko jedan pravi“.
Sa svoje strane, direktor RISI i bivši premijer Rusije Mihaiil Fratkov naglasio je da autori ne bi mogli da razlikuju stvarnost od fantazije. Prema njegovim rečima, postojanje ovakvih saopštenja dokazuje da njegov institut počienje nekom da smeta.