Brnabićeva je odgovarajući na pitanja novinara rekla da će to ministarstvo objaviti zvanično objašnjenje, „jer nije dobro za državu da se licitira sa biračkim spiskom“.
„Ne znam kako bih to prokomentarisala, to nije tačno. Mislim da se to gleda prilično paušalno. Nije relevantno porediti popis stanovništva i jedinstveni birački spisak“, rekla je ona.
Kako kaže, birački spisak ima nedostatke i oni postoje uglavnom zato što se pre 2012. godine, kada je donet Zakon o jedinstvenom biračkom spisku, on vodio na lokalu.
„Tako da su i te greške sa lokala, koje su tada bile, prenete u jedinstven birački spisak, a koji se od tada ažurira. Trenutno, kakav god bio, on jeste najbolje ažuriran od bilo kojeg u prethodnom periodu“, navela je ministarka.
Što se tiče glasova u dijaspori, dodaje, ti građani se prijavljuju ako žele da glasaju, a ako ne postoji dovoljan broj birača onda se, nažalost, ne otvara to biračko mesto.
„Tako je uvek bilo i tu imate određen broj birača, odnosno diskrepancu između biračkog spiska, popisa i onoga koliko ljudi je izašlo da glasa. Čini mi se da se porede neke stvari koje su neuporedive“, naglasila je Brnabićeva.
Izvor: Tanjug