„Izveštaji istog tipa o situaciji u Siriji, izgrađeni na ’dokazima‘ lokalnih ’aktivista‘, koji su izvučeni sa društvenih mreža, više štete reputaciji međunarodnih organizacija i uglednih medija nego što pomažu da se reši humanitarni problem u Siriji“, rekao je Konašenkov.
Prema njegovim rečima, u njihovim izveštajima „suviše jasno se vidi želja zapadne propagande da što pre legalizuje gomilu otpada sopstvenih krivotvorina i otvorenih laži, na koje je u poslednjih godinu dana potrošen ogroman budžet“.
Portparol Ministarstva istakao je da takvi izveštaji Sirijcima ne mogu da zamene hleb, lekove i krov nad glavom. Kada bi zapadne televizije, umesto svojih priča o navodnim „užasima“ u Alepu, postavili reklamu i profit od nje poslali kao pomoć stanovnicima, grad bi procvetao, dodao je Konašenkov.
„Zato bi bilo bolje da se veliki novac koji se troši na pripremu brojnih materijala, usmeri na pružanje prave pomoći onima kojima su ti izveštajima navodno posvećeni“, zaključio je on.
Ranije je Međunarodni komitet Crvenog krsta saopštio da je u Siriji humanitarna pomoć potrebna za 13 miliona ljudi, od kojih četiri miliona živi u opkoljenim i izolovanim područjima.