„Moramo da nastavimo dijalog i da krenemo dalje“, rekao je Agramunt i ukazao na to da je „današnja diskusija korak u tom pravcu“.
Agramunt je rekao da se nada da će dijalog sa ruskim parlamentarcima biti nastavljen na jubilarnoj sesiji Međuparlamentarne skupštine Zajednice nezavisnih država u Sankt Peterburgu krajem marta.
Ruska strana želi da u što pre bude predstavljen plan za izlazak iz krize u odnosima s Parlamentarnom skupštinom Saveta Evrope, ali razume da će to biti teško, saopštio je šef Međunarodnog komiteta Državne dume Rusije Leonid Slucki.
Zasedanje Stalnog komiteta Parlamentarne skupštine Saveta Evrope na kojem su učestvovali predstavnici Rusije održano je u Madridu prvi put od početka krize u odnosima.
Parlamentarna skupština Saveta Evrope je 2014. i 2015. godine, nakon ujedinjenja Krima sa Rusijom, usvojila rezolucije kojima je lišila rusku delegaciju prava da glasa na sednicama i da učestvuje u radu ustavnih organa i nadgledanju izbora. Delegacija je odgovorila napuštanjem Parlamentarne skupštine Saveta Evrope krajem 2015. godine.
U januaru prošle godine Rusija je prvi put odlučila da ne šalje dokumenta neophodna za potvrdu ovlašćenja delegacije, ali nije odustala od saradnje sa Savetom Evrope. Ni ove godine Rusija nije poslala neophodna dokumenta.