U nekim slučajevima predstavnici obaveštajne službe odlučili su da ne govore Trampu o izvorima i metodama koje američke obaveštajne agencije koriste za dobijanje informacija. Među ovim podacima mogle bi da se nalaze i informacije o sredstvima pomoću kojih se vrši špijuniranje stranih država. Nije poznato koliko puta je ovakva informacija skrivana od Trampa, navodi list.
List piše da su agenti i ranije skrivali od predsednika i kongresmena slične informacije kako bi držali svoje izvore u tajnosti, ali da su davali dobijene podatke. Međutim tada odluka nije bila izazvana zabrinutošću u pouzdanost i oprez predsednika.
Ranije su neimenovani američki zvaničnici izjavili za list „Njujork tajms“ da su članovi Trampove predsedničke kampanje navodno više puta kontaktirali sa agentima ruske obaveštajne službe 2016. pre izbora u SAD. Tramp je nazvao zločinom to što su medije curile informacije o „vezama sa ruskom obaveštajnom službom“.
Ministarstvo spoljnih poslova Rusije nazvalo je objavljivanje medija još jednim dokazom da se u SAD odigravaju velike unutarpolitičke igre i pregovaranje. Kremlj je, sa svoje strane, naglasio da se ovi izveštaji ne zasnivaju na činjenicama.