„Mi bismo mogli, na primer, Sevastopolj, taj glavni grad gde se nalazi Crnomorska flota, da im ostavimo na neki izvesni period“, izjavio je Dumanski u intervjuu za ukrajinski list „Apostrof“, odgovarajući na pitanje kako Ukrajina može da vrati poluostrvo.
Podsetimo, nakon raspada SSSR-a (1991) i donošenja 1996. godine novog Ustava Ukrajine, Sevastopolj, prema tački 133 Ustava, bio je grad sa specijalnim statusom, postavši administrativna jedinica prvog ranga (zajedno sa Kijevom). On nije pripadao Autonomnoj Republici Krim. Nakon donošenja 1999. godine zakona o prestonici Ukrajine, Sevastopolj je ostao jedini grad u Ukrajini, čiji gradonačelnik nije biran, već ga je postavljao predsednik Ukrajine. Međutim, gradski savet Sevastopolja je imao pravo da stavi veto na svaku odluku gradonačelnika — šefa administracije Sevastopolja.
Krim je ponovo postao ruski region nakon što je tamo u martu 2014. godine održan referendum, na kom je 96,77 odsto birača Republike Krim i 95,6 odsto stanovnika Sevastopolja glasalo za ulazak u sastav Ruske Federacije.
Krimske vlasti su organizovale referendum nakon državnog puča u februaru 2014. godine. Ukrajina, kao i ranije, smatra da je Krim njena, ali privremeno okupirana teritorija.