"Nema sumnje da je ubijen (Anis) Amri", rekao je Miniti na konferenciji za novinare.
Amri je ubijen u okršaju s policijom.
„Ansa“ navodi da je Amri ubijen tri sata posle ponoći tokom rutinske policijske kontrole.
Policija je od Amrija tražila dokumenta, a on je iz ranca izvadio pištolj, pucao i ranio jednog policajca.
Potom je došlo do pucnjave i Amri je ubijen, dodaje italijanska agencija.
Rojters je prethodno javio da je u Milanu ubijen muškarac za kog se veruje da je osumnjičeni za napad na božićnem vašaru u Berlinu, u kom je ubijeno 12 osoba.
Mediji su ranije objavili da je Amri (24) proveo neko vreme na italijanskom ostrvu Lampeduzi tokom 2011. godine.
EIL: Anis Amri nach Attentat auf #Breitscheidplatz Dienstag früh in Moabit gesichtet. @rbbabendschau liegen Überwachungsaufnahmen vor. pic.twitter.com/SPmdidRiPM
— rbb|24 (@rbb24) December 22, 2016
Agencija „Ansa“ objavila je jednu fotografiju iz aprila 2011. na kojoj se vide Amri i još nekoliko dečaka, njegovih sunarodnika, nakon što su ih snage reda uhapsile pošto su zapalili jednu školu u Lampeduzi.
Amri je zbog toga osuđen na četiri godine zatvora.
U zatvoru je Amri bio pod strogim nadzorom kao nasilnik, ispričao je policijski zvaničnik u Palermu, gde je Amri izdržavao kaznu, prenosi „Ansa“.
Amri, međutim, u zatvoru nije pokazivao znake pristupanja džihadu, dodao je zvaničnik koji je ispričao da je Tunišanin bio držan u samici upravo da se zbog nasilničkog ponašanja ne bi mešao sa drugim zatvorenicima.
Nakon izlaska iz zatvora, Amri je upućen u Kaltanisetu u centar za migrante, odakle su hteli da ga deportuju u Tunis, ali ta zemlja nije htela da ga primi nazad pošto je i tamo, u svom rodnom mestu, stvarao probleme.
Forenzički dokazi iz kamiona kojim je na božićnom vašaru u Berlinu usmrćeno 12, a ranjeno skoro 50 ljudi, ukazuju da je za volanom bio Tunišanin Anis Amri, potvrdila je portparolka nemačkog saveznog tužilaštva Frauke Keler.