Štaviše, Rusiju neprestano optužuju i za bombardovanje civila u Alepu.
Ta „orgija falsifikovanja“ dosegla je neviđene razmere. Svi zapadni mejnstrim mediji opisuju situaciju u Alepu kao vrhunac okrutnosti vladine sirijske vojske, kojoj pomoć pruža Rusija.
Naravno da je humanitarna situacija u Alepu dramatična, ali mediji, glavni protagonisti hibridnog rata, prave se da se ne sećaju ko je stvorio takvu situaciju i ko želi da ona i dalje bude dramatična. Za pranje mozgova gledaoca širom sveta koristi se teška artiljerija mejnstrim medija. Naravno, u njihovim izveštajima se uopšte ne pominju ruski izvori, koji prikazuju sasvim drugačiju sliku.
Nesumnjivo je da su i pojedini ruski mediji pristrasni i da bi trebalo pažljivo proveravati sve informacije koje stižu iz Alepa, ali zapadni mediji ne rade ni to, nego jednostavno ignorišu sve činjenice koje tim povodom iznosi Rusija. Prema njihovoj logici, istinite informacije su samo one koje su stigle iz antiruskog tabora.
Takav pristup se zove „ratna propaganda“, a da ne govorimo o tome da se teroristi koji su uništavali Alep i njegovo stanovništvo, sada prikazuju kao neko ko zaslužuje saosećanje.
U Alepu smo svedoci nove etape hibridnog rata, svojevrsne mešavine realnog bombardovanja i bombardovanja mozgova konzumenata zapadnih medija.
Autor teksta je Đulijeto Kjeza, italijanski novinar i pisac, bivši dopisnik „Stampe“ iz Moskve i bivši poslanik u Evropskom parlamentu.