Anketu je sprovela kompanija „Ifop“ u Francuskoj, Nemačkoj, Španiji, Italiji, Velikoj Britaniji, Poljskoj i SAD. Anketirano je više od sedam hiljada ispitanika.
U svim zemljama u kojima je sprovođena anketa bilo je više protivnika „dozvoljenog dopinga“ nego njegovih pristalica.
Protiv „dozvole za doping“ bilo je 66 odsto stanovnika Poljske, polovina stanovnika Italije i Nemačke, kao i 48 odsto Francuza. U SAD je bilo 45 odsto protivnika ove politike, u Španiji 41 odsto, dok je u Velikoj Britaniji bilo samo 38 odsto.
Petina ispitanika predložila je da se doping odobri svim sportistima da neki ne bi bili privilegovani. Najveću podršku ova ideja imala je u Velikoj Britaniji (22 odsto), Španiji i Nemačkoj (19 odsto), kao i u SAD (17 odsto). U Poljskoj je ovo mišljenje podržalo samo 11 odsto ispitanika.
Približno četvrtina ispitanika smatra da sportisti mogu da uzimaju „dozvoljeni doping“. Takvo mišljenje ima 31 odsto Španaca, 28 odsto Amerikanca i 27 odsto Britanaca. Sa time se, takođe, slaže i četvrtina Italijana i Francuza i 22 odsto Nemaca. Najmanji odziv je ovo mišljenje imalo u Poljskoj — 14 odsto.
Predsednik nezavisne komisije Svetske antidoping agencije (VADA) Ričard Meklaren trebalo bi da 9. decembra objavi drugi deo izveštaja o dopingu u sportu. Generalni direktor VADA Olivije Nigli izjavio je da će Meklaren predstaviti antidoping komisijama MOK-a činjenice koje je otkrio u okviru svog istraživanja.
Anketu je sprovela najstarija francuska kompanija koja se bavi ispitivanjem javnog mnjenja „Ifop“ od 22. do 26. oktobra 2016. U anketi su učestvovale 7.043 punoletne osobe. Uzorak je reprezentativan prema polu, uzrastu i geografiji. Maksimalna greška uzorka za podatke u celini po državi je +/- 3,1 odsto na nivou pouzdanosti od 95 odsto.